BizNews

Pozitive technologies

Mapping  Foto: materiały prasowe

Firma TomTom, specjalista w dziedzinie geolokalizacji, jest współorganizatorem konferencji dedykowanej branży IT – pozitive technologies. Wydarzenie odbędzie się 26 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a jego głównym organizatorem jest Miasto Poznań.

Najważniejsze tematy, które będą poruszane w trakcie konferencji, to inteligentna mobilność, machine learning, systemy rozproszone, Big Data, sztuczna inteligencja, czy jazda autonomiczna. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy firmami działającymi w branży IT, a także zaprezentowania możliwości, które oferuje miasto Poznań:

Poznań ma wszelkie atuty dla rozwoju biznesu w branży IT: doskonałą ofertę edukacyjną, zaplecze naukowo-badawcze, parki technologiczne, obecne tu znane światowe marki jak i silne środowisko startupowe. Dużą wartością jest współdziałanie i wymiana wiedzy pomiędzy poznańskimi firmami oraz ścisła współpraca biznesu z Miastem i środowiskiem naukowym. Konferencja pozitive technologies jest ważnym efektem wspólnych działań – komentuje Katarzyna Sobocińska, Zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Przedstawiciele firmy TomTom poprowadzą na konferencji dwie prelekcje. Dominik Plichta, Senior Architect, wygłosi prezentację na temat „Incremental Data Processing”, a Pierluigi Casale, Group Data Scientist, przedstawi zagadnienia dotyczące przetwarzania danych oraz wykorzystywania sztucznej inteligencji w TomTom. Ponadto zaprezentuje on osiągnięcia firmy w dziedzinie przekształcania mobilności i opracowywania rozwiązań dla pojazdów autonomicznych.

„TomTom odgrywa znaczącą rolę w zakresie autonomicznej jazdy, mobilności w inteligentnych miastach i aplikacji opartych na chmurze, takich jak nasza platforma samochodowa. Poznańscy inżynierowie znacznie przyczyniają się do rozwoju tych rozwiązań. Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze osiągnięcia i wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu dla branży IT, jakim jest konferencja pozitive technologies” – komentuje Pierluigi Casale.

TomTom od kilku lat posiada swój oddział w Poznaniu. Firma angażuje się w lokalne inicjatywy z zakresu IT, współpracuje z Urzędem Miasta oraz ośrodkami akademickimi – Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie: www.pozitive.tech.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz