BizNews

Powstanie nowa sieć sklepów?

warzywa  Foto: Dan Gold

Pierwszy w Poznaniu market tylko z ekologicznymi produktami ma zostać otwarty pod koniec listopada na Winogradach. Być może będzie to początek całej sieci takich sklepów. Za projektem stoi poznańska spółka Bio Market Polska.

Spółka zarejestrowana w Poznaniu we wrześniu, kontrolowana jest przez Mateusza Świtalskiego, syna Mariusza, który ma już duże doświadczenie w tworzeniu dużych sieci handlowych. Jej prezesem jest Krystian Czarnota, w przeszłości m. in. kierujący Żabką.

Rekrutacja pracowników sklepu rozpoczęła się w październiku. W ogłoszeniu zamieszczonym między innymi na portalu ogłoszeniowym można przeczytać, że Supermarket Bio Family specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości produktów ekologicznych. Naszą misją jest rozwijanie świadomości ekologicznej klientów oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

To ma być sieć marketów o powierzchni od 500 m² każdy – mówi jeden z branżowych top menedżerów cytowany przez Puls Biznesu – biznesmeni zaczynają trochę testowo od rodzinnej Wielkopolski. Ich przedstawiciele od dłuższego czasu chodzą po rynku i nawiązują relacje w ekologicznej części branży.

Zdaniem innego menadżera, z którym rozmawiał Puls Biznesu, przekonuje, że choć Świtalscy mają pomysł na sieć, to decyzji o kolejnych miejscach jeszcze nie ma.

Pierwszy sklep pod szyldem Bio Family ma zostać otwarty przy ul. Murawa w sobotę 25 listopada. Będzie się znajdował w miejscu, gdzie jeszcze jakiś czas temu działał salon jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie pierwszego supermarketu w Polsce, którego wszystkie produkty w asortymencie posiadają Certyfikat BIO – zaprasza spółka na swoim profilu na facebooku.

Użyte w artykule zdjęcia: Dan Gold

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz