Aglomeracja

Powstanie kolejny hotel sieci Hilton

Hampton byHilton w Swarzędzu  Foto: Graylink / materiały prasowe

Sieć hotelowa Hilton zapowiada otwarcie kolejnego obiektu w aglomeracji poznańskiej. Na początku przyszłego roku gości przyjmować będzie obiekt przy ul. Podgórnej – Św. Marcin. A w 2020 roku kolejny hotel Hampton by Hilton działać będzie w Swarzędzu w ramach umowy franczyzowej z CLIP Hotel.

Budowa nowego hotelu już się rozpoczęła. Nieruchomość ze 100 pokojami będzie mieć bezpośredni dostęp do nowego centrum konferencyjnego o powierzchni 500 m2, którego budowa również już trwa. Goście będą także mieli do swojej dyspozycji centrum fitness, salę śniadaniową oraz bar.

Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hiltona tłumacząc kolejne inwestycje zwrócił uwagę na sąsiedztwo Volkswagena. Koncern zatrudnia tysiące ludzi w Swarzędzu w kilku zakładach produkcyjnych. Obecne są tu również takie marki jak Mercedes Benz, BP i inne globalne korporacje. Obszar ten to dynamicznie rozbijający się ośrodek handlu, a wysoka liczba przedsiębiorstw będzie generować znaczne zapotrzebowanie na usługi hotelarskie, które może zaspokoić nasz hotel.

Obecnie Hilton ma w Polsce ponad 30 hoteli i otwiera średnio 2,5 obiektów każdego roku, a Hampton by Hilton jest najszybciej rozwijającą się marką hotelową w kraju, a obiekt w Swarzędzu powstanie przy ulicy Antoniego Tabaki, obok ulicy Poznańskiej.

Polskę w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba 18,3 mln obcokrajowców – to wynik o pięć procent lepszy niż w 2016 roku. Dynamicznie rozwijają się sektory turystyki wypoczynkowej oraz podróży służbowych – szacuje się, że w tamtym roku wkład podróży i turystyki w polską gospodarkę osiągnął poziom 20 mld USD, a wynik ten według najnowszych obliczeń ma wzrosnąć w 2018 roku o 3,6%.

Użyte w artykule zdjęcia: Graylink / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz