Murowana Goślina

Powstaje Przestrzeń spotkań

Powstaje Przestrzeń spotkań  Foto: UMiG Murowana Goślina

Uczniowie klas gimnazjalnych młodsi ze Szkoły  im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie zmienili jeden z korytarzy w miejsce współpracy. To efekt udziału w konkursie Nie ma, że się nie da! organizowanego przez Instytut Wolności.

Właśnie trwają intensywne prace nad Przestrzenią spotkań, czyli miejscem współpracy uczniów gimnazjalnych oraz młodszych roczników szkoły podstawowej, wspólnej rozmowy, zabawy oraz kreatywnych pomysłów – wyjaśnia Jakub Niewiński, koordynator projektu.

Konkurs, jak podkreślają jego pomysłodawcy z Instytutu Wolności, ma wzmacniać inicjatywę oraz inne kompetencje przedsiębiorcze uczniów klas poprzez zachęcenie ich do zaplanowania i realizacji ciekawych przedsięwzięć. Przyjęta formuła konkursu zakładała, że prace klas, które nie otrzymają dofinansowania, też będą wygrane, ponieważ zrealizowane projekty przyniosą korzyści społeczności szkolnej.

Chcieliśmy by konkurs, zgodnie z hasłem Nie ma, że się nie da, stanowił przyczynek do szukania rozwiązań napotkanych problemów, a nie utwierdzał dzieci w przekonaniu, że bez przysłowiowej wygranej w totolotka nic nie da się zrobić – podkreślają organizatorzy konkursu.

Projekt szkoły z Murowanej Gośliny zwyciężył w kategorii szkół gimnazjalnych i otrzymał dofinansowanie. Dzięki temu można było łatwiej zrealizować pomysł.

Organizując konkurs chcieliśmy  pokazać, że chcąc i współpracując można zrobić wiele fajnych rzeczy – dodają organizatorzy z Instytutu Wolności.

W konkursie do wygrania były nagrody po 3.000 złotych na dofinansowanie realizacji zgłoszonego przedsięwzięcia. Trzy nagrody dla szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Przyznano również 2 nagrody specjalne.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Murowana Goślina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz