Golęcin POZnań

Powstaje mural na Golęcinie – możesz pomóc!

Wizualizacja muralu w tunelu pod NIestachowską  Foto: materiały prasowe / POSiR

W tunelu pod ul. Niestachowską na Golęcinie rozpoczęły się prace związane z malowaniem muralu zaprojektowanego przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przez weekend na ściany zostanie naniesiony szkic, a we wtorek i środę 1 i 2 czerwca Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaproszą chętnych poznaniaków do wspólnego malowania muralu.

Szkic według studenckich projektów naniesie na ściany tunelu specjalista od murali Łukasz Gierlak, który będzie czuwał również nad tym, by „kolorowanie” muralu przez mieszkańców przebiegało zgodnie z projektem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania i jednocześnie apelujemy o bezpieczne zachowanie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – W trakcie akcji musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli chętnych do pomocy przy powstawaniu muralu będzie dużo, być może będzie trzeba poczekać na swoją kolej. Malujemy przez dwa dni, od godziny 10:00 do 20:00. Czasu i farb na pewno starczy dla wszystkich – uspokaja dyrektor POSiR.

Na ścianach tunelu pod ulicą Niestachowską powstaną dwie kompozycje. Po jednej stronie pojawią się motywy kojarzone z Sołaczem – m.in. park, mostki na Bogdance, łabędzie. Mural zdobiący przeciwną ścianę przypomni poznaniakom, że Golęcin to miejsce, w którym harmonijnie koegzystują sport i natura. Obok murali w tunelu pojawią się również kody QR. Po ich zeskanowaniu smartfonem będzie można obejrzeć zaprojektowane przez studentów animacje oraz dowiedzieć się nieco więcej o historii Sołacza i Golęcina.

Murale były projektowane w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców: Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki.

Wiadomość dla kierowców

Podczas prac związanych z malowaniem muralu w tunelu pod ulicą Niestachowską będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Samochody będą się poruszały w obu kierunkach, ale jezdnia w tunelu zostanie zwężona.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz