Sport

Powołania do Reprezentacji Polski

Kozły Poznań - Panthers Wrocław - Poznań 28.06.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Kozły Poznań - Panthers Wrocław - Poznań 28.06.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterSztab trenerski ogłosił listę 60 powołanych zawodników na pierwsze zgrupowanie, które odbędzie się w Spale. Zgrupowanie to będzie pierwszym elementem intensywnych przygotowań do The World Games, imprezy która w 2017 roku odbędzie się we Wrocławiu.

Dziękuję trenerom, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc nam w wyborze najlepszych zawodników. Selekcja graczy to trudne zadanie i wraz z pozostałymi trenerami staramy się wykonać je jak najlepiej – powiedział Maciej Cetnerowski, trener główny Reprezentacji. Prócz Cetnerowskiego trzon sztabu szkoleniowego tworzą doświadczony trener niemiecki Franz Klein (koordynator obrony) oraz trener i zawodnik o dużym doświadczeniu na boiskach amerykańskich, kanadyjskich i polskich Luke Zetazate (koordynator ataku).

Na zgrupowaniu Kozły Poznań reprezentować będą – Jakub Kłoskowski, Hubert Chudy, Filip Kłoskowski, Szymon Barczak, Hubert Ogrodowczyk, Piotr Kwaśniewski, Maciej Nagodziński.

Przygotowania odbędą się w dniach 13-15 lutego 2015 r. Poprzedzi je try-out w dniu 12 lutego. Zarówno try-out, jak i zgrupowanie odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. W ten sposób wyłoniony zostanie szeroki skład reprezentacji, który będzie przygotowywał się do TWG przez najbliższe trzy lata podczas zgrupowań, meczów towarzyskich, a także mistrzowskich imprez kontynentalnych. Kolejne zgrupowanie odbędzie się we wrześniu, przed meczem, który zostanie rozegrany w Gdyni w połowie tego miesiąca. Kolejny spotkanie towarzyskie zaplanowane jest na ostatnią sobotę września. Rok przygotowań zostanie zakończony zgrupowaniem w grudniu.

Przygotowania Reprezentacji do TWG 2017 są jednym z naszych priorytetów. To ogromne przedsięwzięcie, zarówno pod względem sportowym, jak i logistycznym. Nasze wieloletnie działania prowadzące do zawiązania ścisłej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki procentują, nie tylko w kontekście kadry narodowej, ale także projektów młodzieżowych. Naszym zamiarem i dążeniem jest stworzenie kadrowiczom takich warunków, na jakie zasługują reprezentanci naszego kraju. W kontekście działań z Ministerstwa Sportu i Turystyki warto pamiętać, że nasze przedsięwzięcie jest bez precedensu w polskim sporcie pod względem liczby osób objętych programem przygotowań do dużego wydarzenia. Kluczową sprawą jest zaangażowanie naszych graczy, którzy muszą być świadomi tego, że to inwestycja wieloletnia i wiążąca się z pokaźnymi nakładami z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, sponsorów oraz Stowarzyszenia Polski Związek Futbolu Amerykańskiego. Dlatego tak ważne jest dla nas, by każdy z powołanych zawodników przed przyjęciem zaproszenia szczerze odpowiedział sobie, a później nam czy to zobowiązanie podejmie. Czy utrzyma albo zwiększy swoje zaangażowanie przez przynajmniej trzy najbliższe lata
– powiedział Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Trzymamy kciuki za Naszych reprezentantów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz