Sport

Waterpolo: remis w stolicy

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - Legia Warszawa Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterRemisem zakończył się rozegrany w stolicy niezwykle zacięty dwumecz zespołów DSW Waterpolo Poznań oraz Legii Warszawa. W piątek prym na żoliborskim basenie wiedli gospodarze, którzy wygrali całe spotkanie 16:12. Sobotni mecz rewanżowy toczył się już jednak pod dyktando naszych zawodników i zakończył zwycięstwem Poznania 8:11. Obie drużyny w czwartej kolejce Ekstraklasy zdobyły po 3 punkty.

16 i 17 stycznia zawodnicy DSW Waterpolo Poznań po raz pierwszy w tegorocznym sezonie zmierzyli się z Legią Warszawa. Warszawscy waterpoliści wzmocnili w tym roku swój skład o zawodników z Serbii oraz Litwy i mają ambicje zakończyć mistrzostwa Polski na jednym z medalowych miejsc. Wbrew wcześniejszym obawom cały dwumecz przebiegał w spokojnej atmosferze i obfitował w wiele emocjonujących sportowych potyczek.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od remisu 2:2. Po pierwszej połowie poznaniacy prowadzili 4:5, jednakże w trzeciej kwarcie zawodnicy Legii zdobyli aż 7 bramek, tracąc jedynie 3. Waterpoliści DSW do końca spotkania nie zdołali odrobić już tej straty i ostatecznie przegrali 16:12 (2:2, 2:3, 7:3, 5:4). Najlepszymi zawodnikami pierwszego meczu zostali Jan Bakuło z Legii oraz bramkarz Poznania Misza Yazerski. Najlepszym strzelcem w tym dniu okazał się kapitan DSW Waterpolo Poznań Tomasz Różycki, który zdobył dla swojego zespołu aż 8 goli. Po jednej bramce strzelili natomiast Oskar Szymonik, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz i Dawid Łuc.

Rewanżowe spotkanie to popis gry poznańskich piłkarzy wodnych, którzy wyciągnęli wnioski z piątkowej porażki. Mimo osłabionego kontuzjami składu i braku w basenie 4 zawodników, już w pierwszych 8 minutach objęli prowadzenie nad Legią Warszawa 0:5. W kolejnych kwartach gospodarze zaciekle walczyli o odrobienie tej straty. Jednakże świetna postawa Miszy Yazerskiego oraz młodych graczy z Poznania sprawiła, że warszawiakom nie pomogły nawet liczne wykluczenia graczy DSW. Cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Poznania 8:11 (0:5, 3:3, 1:3, 4:0). Gole dla naszego zespołu zdobyli: Tomasz Różycki (4), Bartek Kowalewski (3), Oskar Szymonik (3) oraz Marcin Drula (1). Najlepszymi zawodnikami sobotniego meczu okazali się Marcin Drula z Poznania oraz z Igor Piecuch z Warszawy.

Za nami bardzo trudny dwumecz. Przywozimy do Poznania 3 punkty i w dalszym ciągu mamy szansę na kolejne wicemistrzostwo Polski. Drużyna Legii Warszawa ma podobne ambicje, do tego środki finansowe i mocne wsparcie miasta. My mamy dalej jedynie ambicje i ogromną wolę walki, mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej klubu. – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – W dalszym ciągu czekamy na wyjaśnienia Polskiego Związku Pływackiego odnośnie udziału w meczach polskiej Ekstraklasy zawodników związanych na co dzień z zagranicznymi klubami. Mamy nadzieję, że ta sytuacja – według nas niezgodna z przepisami LEN – zostanie już wkrótce ostatecznie wyjaśniona.

Poznaniacy po 4 kolejkach MPS mają na koncie sześć zwycięstw i dwie porażki, natomiast zespół Legii Warszawa cztery wygrane i cztery przegrane mecze. Oznacza to, iż w najgorszym przypadku – po dwóch wygranych aktualnego mistrza Polski nad Arkonią Szczecin – nasza drużyna zostanie wiceliderem tabeli Ekstraklasy. Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to nasza drużyna zmierzy się po raz pierwszy w tym sezonie z zespołem z Łodzi.

W dwumeczu z Legią Warszawa w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Paweł Wielogórski, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk oraz Dawid Łuc.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz