Aglomeracja

Ponad 95.000 aktywnych bonów turystycznych w Wielkopolsce

Kołobrzeg  Foto: lepszyPOZNAN / S9+

Ponad 95.000 mieszkańców naszego województwa aktywowało do tej pory bon wakacyjny, Skorzysta z niego ponad 400.000 rodzin.

Bonem możemy płacić m. in. za nocleg dziecka w hotelu, czy jego udział w imprezie turystycznej na terenie Polski. Sam bon będzie ważny do 31 marca 2022 roku.

Prawo do bonu ustalane jest na podstawie informacji z bazy danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przez Polską Organizację Turystyczną. Wszelkie kwestie związane z uprawnieniami do bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych, wyjaśnia właśnie Polska Organizacja Turystyczna.

Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+ – przypomina Marlena Nowicka z ZUS – na każde dziecko otrzymamy jeden bon w wysokości 500 złotych, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego rodzice dostaną dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 złotych.

Aby skorzystać z Bonu wystarczy mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon można aktywować w dowolnym momencie, po podaniu danych kontaktowych takich jak adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Płatności bonem są realizowane w oparciu o komunikację SMS.

Plaża Chłopy Foto: lepszyPOZNAN / tab
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz