Sport

Pomocny maraton

Już jutro ponad 6 500 osób weźmie udział w 14. Poznań Maraton. Wyzwanie podjęło również 20 biegaczy z Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA i poznańskiego Bridgestone, którzy wraz z maratończykiem Jakubem Pawłowskim pobiegną w barwach Fundacji. Poza samą sportową rywalizacją, uczestnictwo w biegu daje nam również możliwość pomocy innym, dlatego zdecydowaliśmy się wpłacić 5zł na konto Fundacji za każdy kilometr przebiegnięty przez pracowników naszej firmy – wyjaśnia Patrycja Ślosarczyk.

14 Poznań Maraton - stopka

Dodatkowo wolontariusze Fundacji Barka będą w czasie biegu dodatkowo zbierać pieniądze, które przeznaczą na budowę boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę na poznańskich Zawadach, gdzie mieści się Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej. – Brakowało w Poznaniu miejsca, gdzie bezrobotni mogliby się integrować z kadrą, która z nimi na co dzień pracuje w ramach wspólne rozgrywanych meczy piłkarskich – wyjaśnia Ewa Sadowska z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. – Wielu z nich dopiero teraz odkrywa w sobie pasję, także do sportu. Chcemy wspólnie z osobami bezrobotnymi tworzyć możliwości do rozwoju, którego integralną częścią są zdrowy tryb życia i aktywność sportowa – dodaje.

W tym roku w poznańskim maratonie w barwach Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA wystartuje także doświadczony maratończyk, Jakub Pawłowski. Bieganie jest najprostszym sposobem na pomaganie, tym bardziej, że tą dyscyplinę uprawia coraz więcej osób. Na zachodzie zbieranie funduszy w taki sposób jest bardzo popularne i pozwala na realną pomoc potrzebującym – mówi Jakub Pawłowski.

Zobacz również jak zmieni się organizacja ruchu w mieście i z jakich objazdów korzystać będą bimby i autobusy – kliknij tutaj.

13 Poznań Maraton - nowa trasa od startu do mety. 14.10.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz