Aglomeracja

Pomoc dla seniorów – dyżur policjanta

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Jak działają oszuści podczas pandemii? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu razem z Centrum Inicjatyw Senioralnych prowadzą porady telefoniczne, dzięki którym każdy senior i seniorka mogą poczuć się bezpieczniej.

Policjanci udzielają informacji na temat zagrożeń, z jakimi starsi poznaniacy i poznanianki mogą spotkać się w życiu codziennym. Informują, gdzie w razie konieczności uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godz. 12:00-14:00 pod numerem tel. 887 666 508.

Mundurowi podkreślają, że oszuści nie wahają się wykorzystywać pandemii, by wyłudzić pieniądze. Proponują szczepionki bez konieczności oczekiwania na termin, oferują swoje usługi w związku z dezynfekcją mieszkań – dzięki czemu dostają się do domów i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Proponują też magiczne amulety, które mają odstraszać wirusy oraz próbują wyłudzać pieniądze, podszywając się pod innych – np. udają kogoś z rodziny i proszą o dużą kwotę na lekarstwa ratujące życie. 

Policjanci przypominają: każda chora osoba, która tego potrzebuje, zostanie przyjęta do szpitala i będzie leczona w adekwatny sposób; amulet nie uchroni przed wirusem, a do szczepień przeciwko COVID-19 została utworzona ogólnokrajowa rejestracja.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz