Aglomeracja

Pomaganie jest dziecinnie proste

Pomaganie jest dziecinnie proste  Foto: Facebook

To była spontaniczna akcja Patrycji, która widząc zdjęcia śp. Prezydenta Gdańska, któremu podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało sie pobić własny rekord zebranych do puszki pieniędzy. Chciała ten jego rekord powiększyć o kolejne 1000 zł. Siła mediów społecznościowych sprawiła, że do tej puszki trafiło 15 990 562 zł.

Nieprawdopodobna akcja, 264 tysiące darczyńców i prawię 15 mln złotych, które trafi na konto 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To pokazuje – ze stać nas na pomaganie i pomaganie w takim towarzystwie może być
Fajne
Spontaniczne
Beztroskie
Do zobaczenia na innych zbiórkach, Kochani Rodacy – pisze Anita.

Co roku na zakończenie każdego Finału Fundacja podaje kwotę deklarowaną. Tegoroczna, to 92 143 798 PLN. Na sumę tej kwoty składają się wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów. Dokładną kwotę ostatniego finału orkiestry poznamy 8. marca.

W tym roku zbieraliśmy na zakupić nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to placówki z oddziałami, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W Polsce mamy blisko 50 takich szpitali. Zasięgiem obejmują one cały kraj. W tego typu szpitalach szczególnie ważny jest sprzęt, który spełnia najwyższe standardy wyposażenia, ale również, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Użyte w artykule zdjęcia: Facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz