Aglomeracja

Noga z gazu!

Policja / policjant / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Na drogach naszej aglomeracji rozpoczęła się dzisiaj policyjna akcja Prędkość – Zero Tolerancji. Wzmożone kontrole prędkości prowadzone będą do czwartku 24 stycznia. Jak podkreślają funkcjonariusze nadmierna prędkość samochodów jest cały czas główną przyczyną wypadków.

Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych – zapowiada Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość..

Okazuje się, że co trzecia osoba, która ginie na drodze, to ofiara nadmiernej prędkości, a aż 25% osób rannych w wypadkach, to ofiary brawury kierowców.

Główne przyczyny zdarzeń drogowych zaistniałych z winy kierujących, to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu – dodaje Maciej Święcichowski.

Akcja Prędkość – Zero Tolerancji prowadzona będzie do czwartku między 6:00 a 22:00. Policjanci mają nadzieję, że każda kolejna edycja tej akcji będzie skutkowała mniejszą ilością zatrzymanych kierowców za przekroczenie prędkości, co będzie oznaczać, że na drogach jest po prostu bezpiecznie.

 

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz