Aglomeracja Swarzędz

Elektroniczne bilety w swarzędzkiej komunikacji

Aplikacja mPay - bilet w telefonie  Foto: materiały prasowe

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Swarzędzu mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach, także w Poznaniu. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia stały i szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu polskich miastach, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Krakowie i Warszawie. W Swarzędzu aplikacja pozwala obecnie na kupowanie telefonem biletów jednorazowych na pierwszą i drugą strefę. W przyszłości dołącza do nich także bilety 30-dniowe.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Swarzędz. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu 4-cyfrowym kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać słowo „mPay”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Użyte w artykule zdjęcia: T.Radziszewska, M. Szrajbrowski, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz