Na widelcu

Polska od kuchni w Swarzędzu

Zywy Skansen - Dziekanowice  Foto: Wielkopolski Park Etnograficzny / facebook

Podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Polska od kuchni będzie nie tylko coś dla ciała, ale również dla ducha!

Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję spotkać się z najlepszymi Kołami Gospodyń Wiejskich w regionie, które pochwalą się pysznym jedzeniem, ale będzie również taniec, śpiew i zabawa.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich to wyjątkowe wydarzenie przygotowane by podkreślić jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje – przekonują organizatorzy – ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. 

Przeprowadzone zostaną konkursy kulinarne i artystyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zagrają zespoły ludowe, a spośród gospodyń wybrana zostanie Miss Wdzięku Koła Gospodyń Wiejskich. Również sporo atrakcji przygotowano dla najmłodszych gości Festiwalu.

Na swoje stoiska z warsztatami i konkursami zaprasza również Cech Stolarzy Swarzędzkich oraz Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki.

Kuba Steuermark Foto: facebook / Kuba Steuermark

Oprócz przysmaków przygotowywanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich będziemy mogli skosztować także tego, co ugotuje Kuba Steuermark

Kolejna już edycja Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni odbędzie się na Scenie nad Jeziorem przy pływalni Wodny Raj w Swarzędzu w sobotę 11 września od 10:00 do 16:00.

Wielki Finał Festiwalu odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w sobotę 25 września.

VI Festiwal Sztuki Ludowej - Poznań 25.08.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Użyte w artykule zdjęcia: Wielkopolski Park Etnograficzny / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz