Sport

Polonia Poznań z pierwszą porażką na koncie

Polonia Poznań - SMS II Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 13. kolejce Pierwszej lidze kobiet “grupy północnej” Polonia Poznań uległa Muks Pradze Warszawa 3:0 (0:0). To pierwsza porażka poznanianek od początku sezonu.

Polonia nadal jest na pierwszym miejscu tabeli, jednak po tej porażce Unifreeze Górzno ma tyle samo punktów, co poznanianki.

Jeżeli doznaje się pierwszej porażki w sezonie dopiero w 13 kolejce to zawsze boli. Każda seria jednak musi się kiedyś skończyć. Głównym czynnikiem porażki był brak środka pola. Z konieczności w środku pomocy musiała zagrać Patrycja Kościelna i od początku było widać, że nie jest to jej nominalna pozycja. Rezerwowe Ania Jacewicz i Ania Machowiecka nie były gotowe na 90 minut gry. Wiem, że ta porażka pozytywnie wpłynie na zespół i w kolejnym meczu zawodniczki udowodnią, że był to wypadek przy pracy. Ważniejszy od meczu jest stan zdrowia kontuzjowanych Eweliny Zalaszewskiej i Ani Jacewicz. Szczególnie ciężki jest uraz Ani, która w tym sezonie raczej już nie wybiegnie na boisko… – mówi Alicja Zając z Polonii Poznań.

Skład: Krajewska – Filipiak (Jacewicz 65′), Czudzińska, Nowak M., Grześkowiak – Liczbińska, Sikora, Sawicka (Machowiecka 85′), Kościelna(Żak 87′), Jędraszyk – Tyl ( Zalaszewska 60′)(Cieślak 85′)
I Trener – Łukasz Nowak

W kolejnej rundzie Polonia Poznań podejmie na swoim stadionie przy ulicy Harcerskiej zespół KKP Stomilanki Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz