Sport

Półmaraton już w niedzielę!

Półmaraton Panorama  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Tegoroczny półmaraton będzie rekordowy. Na starcie powinno pojawić się około 4300 zawodników z aż 18 państw. Na trasie będzie można usłyszeć między innymi język angielski, czeski, francuski, holenderski, niemiecki, czy francuski.

Półmaraton Panorama Foto: Piotr Rychter

Jeżeli chcecie mierzyć się w tegorocznej imprezie macie niewiele czasu, by się do niej zgłosić. Ostatni dzień marca jest równocześnie ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń.

W piątek uruchomione zostanie biuro zawodów i rozpocznie się wydawanie pakietów startowych dla zawodników. Jednym z nich będzie Ryszard Grobelny, który pobiegnie z numerem 1. Pobiegną również reprezentacje mediów, nie zabraknie Drużyny Szpiku oraz Drużyny Policzmy się z rakiem, której członkowie pobiegną w zielonych koszulkach – mówi Monika Prendke z biura organizującego półmaraton. Biuro zawodów czynne będzie w piątek (1.04) od 10:00 do 20:00, oraz w sobotę (2.04) od 9:00 do 20:00. W dniu biegu odbiór pakietów nie będzie już możliwy.

Namawiamy was do dopingowania zawodnikom na całej trasie. Zawodnicy wystartują na ul. abpa. Baraniaka i dobiegną na do mety nad Maltą. Zawodników na trasie oprócz zespołów muzycznych, których jest szesnaście, wspierać będą pacemakerzy prowadzący bieg na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00 – wyjaśnia Monika Prendke. Dodaje również, że każdy zawodnik który pokona dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzyma medal. Na najlepszych czekają także nagrody finansowe.

Wszystko wskazuje na to, że w dniu półmaratonu zawodnicy będą mieli idealne warunki pogodowe, by zmierzyć się z ubiegłorocznym rekordem trasy. Cosmas Kyeva, zawodnik z Kenii pokonał ją w czasie 01:02:32. Wśród Pań zapowiada się równie ciekawa rywalizacja, którą stoczą zawodniczki z Kenii, Rosji, Ukrainy oraz Polski – opowiada Monika Prendke – te do pokonania mają rekord trasy z 2008 roku, który należy do Karoliny Jarzyńskiej.

W piątek rozpoczną się trwające 2 dni targi sprzętu i odzieży sportowej Półmaraton Expo 2011.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz