Grunwald

Policyjna akcja “Blokers”

W ramach akcji „Blokers” poznańscy policjanci znaleźli blisko pół kilograma marihuany. Właściciel piwnicy, w której znajdowały się narkotyki usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu do 10 lat więzienia

Puszka z marihuaną Foto: Policja w PoznaniuFunkcjonariusze Oddziału Prewencji w ramach akcji „Blokers” znaleźli w jednej z piwnic na Grunwaldzie znaczne ilości marihuany.

Na miejscu podczas kontroli pomieszczeń zastali 16-latka, który naprawiał rower. Podejrzenie policjantów wzbudził specyficzny zapach suszu roślinnego, który doprowadził do odnalezienia puszki z marihuaną.

Najprawdopodobniej zabezpieczone narkotyki należały do ojca nieletniego. Obie osoby zostały zatrzymane w celu wyjaśnienia sprawy. Ojcu przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środka odurzającego, natomiast nieletni przyznał się, iż wielokrotnie wcześniej zażywał marihuanę.

Materiały dotyczące nieletniego zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego. Natomiast mężczyzna odpowie przed Sądem Karnym. Został objęty policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz