Stare Miasto

Policjanci zatrzymali “parkingowego”

policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl

policja Foto: lepszyPOZNAN.plPolicjanci z Komisariatu Policji na Starym Mieście zatrzymali młodego mężczyznę, który wymuszał opłaty za pomoc przy parkowaniu pojazdów i ich pilnowanie. Nie jest to jego pierwszy konflikt z prawem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na Starym Mieście zatrzymali 18-letniego mieszkańca Poznania, który „pomagał” kierowcom parkować pojazdy, w zamian za drobną opłatę. W przypadku odmowy groził, że porysuje pozostawione auta – relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji. Do zdarzeń doszło w rejonie Placu Kolegiackiego.

Mamy przynajmniej dwa typy wykroczeń, z którymi możemy się spotkać na mieście.

“Uporczywe żebranie” – do kierowcy podchodzi osoba, która prosi o pieniądze za pilnowanie auta. Odmawiamy i nic więcej się nie dzieje. Jeśli taka osoba ma środki do życia podlega karze ograniczenia wolności i grzywny do 1500 zł;

“Wymuszenie rozbójnicze” – do kierowcy podchodzi osoba, która prosi o pieniądze za pilnowanie auta. Odmawiamy i wtedy słyszymy, co stanie się z naszym autem. Za taki rozwój sytuacji sprawcy może grozić do 10 lat wiezienia. Nie bójmy się wzywać Policji. Odejdźmy od auta i zadzwońmy pod numer 112 lub 997.

Najważniejsza jest informacja od pokrzywdzonego – informuje Policja. Dzięki niej można zatrzymać i ukarać sprawcę. Tak, jak to miało miejsce przy tym zdarzeniu – funkcjonariusze otrzymują zgłoszenia od pokrzywdzonego kierowcy. Już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 18-letni poznaniak, który w przeszłości był już kilkukrotnie karany. 6 lutego prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do Placu Kolegiackiego. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz