Aglomeracja

Policjanci poszukują podejrzanego o wyłudzenia

Podejrzany o wyłudzenia  Foto: KMP

Podejrzany o wyłudzenia Foto: KMPPolicjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają osobę widoczną na zdjęciu. Mężczyzna może mieć związek z licznymi oszustwami polegającymi na wykorzystaniu przekazów pieniężnych realizowanych przez znaną firmę przy zakupie samochodów za pośrednictwem portali internetowych.

Policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustw dokonywanych na terenie całego kraju. Zorganizowana grupa przestępcza oszukuje przy wykorzystaniu przekazów pieniężnych realizowanych przez znaną na całym świecie firmę.

Mężczyzna, którego wizerunek zdobyli policjanci, jest prawdopodobnym uczestnikiem przestępczego procederu, który polega na oszustwach przy zakupie samochodów przez internet.

Oszuści zamieszczają na różnych portalach internetowych atrakcyjne oferty sprzedaży samochodów. Potencjalny klient kontaktuje się za pomocą poczty internetowej z oszustem, który koresponduje w języku angielskim lub tzw. łamaną polszczyzną. W trakcie korespondencji mailowej oszust przekonuje klienta, by ten uwiarygodnił swój zamiar kupna samochodu. Dowodem wypłacalności kupującego ma być skan przekazu określonej kwoty na osobę najbliższą, co w efekcie wykorzystują oszuści, wypłacając pieniądze.

Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę, potrafi wskazać jego dane personalne lub ma jakiekolwiek informacje przyczyniające się do ustalenia tożsamości podejrzanego proszony jest o kontakt z osobą prowadzącą sprawę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – tel. 61 84 137 89 lub pod czynnym całą dobę numerem alarmowym 997. Policja zapewnia anonimowość.

[wp-jw-player src=”http://www.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-155341.flv” width=”427″ height=”240″ autoplay=”false” embed=”false”]

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz