POZnań

Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości 200 tys. zł

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który ukradł kampera o wartości 200 tys. złotych. 44-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci ze Stęszewa otrzymali zgłoszenie o kradzieży Fiata Ducato. Właściciel pojazdu poinformował funkcjonariuszy, że w nocy jego zaparkowany samochód zniknął z miejsca, gdzie go wcześniej pozostawił. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci ze Stęszewa wspierani przez kolegów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu.

Ekspresowo podjęte działania, doprowadziły policjantów do Łodzi. Poinformowani o tym fakcie łódzcy policjanci – pod wskazanym przez policjantów z Poznania miejscu, zauważyli na jednym z parkingów skradziony samochód. Siedział w nim 44-letni mężczyzna. Nie posiadał prawa jazdy, dokumentów od pojazdu, a wkładki od zamków w samochodzie były wyłamane. Dodatkowo oryginalne tablice rejestracyjne od samochodu, były schowane w kabinie kierowcy, a do samochodu przymocowano inne.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Polkowic – wielokrotnie karany i notowany przez Policję, został przewieziony do stolicy Wielkopolski. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Trafił on na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz