POZnań

Zakończyła się modernizacja stadionu przy ul. Harcerskiej

Zakończyła się modernizacja stadionu przy ul. Harcerskiej  Foto: materiały prasowe / UMP

Kolejny obiekt sportowy w Poznaniu przeszedł metamorfozę. Nowa murawa, oświetlenie, trybuny i nagłośnienie – tym wszystkim dysponuje stadion przy ul. Harcerskiej, na którym zakończyły się prace modernizacyjne.

Oddajemy kolejną inwestycję w terminie. Tym razem jest to projekt sportowy, w miejscu z długą historią, ostatnio związany z futbolem kobiecym. Podczas wielu rozmów z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej przekonałem się, że pełnowymiarowych boisk piłkarskich z licencją PZPN jest bardzo mało. Cieszę się więc, że już w przyszłym roku będą tu się mogły odbywać mecze ligowe naszych poznańskich drużyn – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace przy przebudowie obiektu przy ul. Harcerskiej rozpoczęły się w marcu 2019 r. trwały niewiele ponad pół roku. Roboty miały nie tylko poprawić estetykę tego terenu, ale także funkcjonalność obiektu.

Pod płytą boiska zainstalowano system nawodnienia, dzięki któremu łatwiej będzie przygotować murawę do piłkarskiej rywalizacji i utrzymać ją w dobrym stanie. Tworzy ją specjalnie dobrana do warunków glebowych mieszanka traw. Do podlewania płyty stadionu, podobnie jak sąsiadujących z nią terenów zielonych, wykorzystywana jest także woda opadowa gromadzona w zbiornikach retencyjnych. Spływa ona do nich dzięki zainstalowanemu podczas modernizacji systemowi drenażowemu.

Płytę boiska po zmroku będą oświetlać lampy o łącznym natężeniu 200 luksów, umieszczone na specjalnie wzniesionych, nowych słupach. Oprócz oświetlenia zmodernizowany obiekt zyskał systemy nagłośnienia i monitoringu wizyjnego. Po drugiej stronie boiska, od strony torów kolejowych, stanął telebim, na którym wyświetlane będą m.in. wyniki rywalizacji toczących się na murawie. Zmagania sportowców będzie mogło śledzić około 500 osób. Zasiądą oni na nowych trybunach. Po stronie południowej boiska przygotowano również sektor dla kibiców drużyn przyjezdnych. Stadion został ogrodzony. Znajdują się na nim tereny zielone oraz wybrukowane i oświetlone chodniki, place oraz miejsca parkingowe.

Obiektem zarządzać będą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które przeprowadziły rozmowy z dotychczasowymi podmiotami związanymi z obiektem w celu wyłonienia przyszłego operatora stadionu. W wyniku tych rozmów POSiR planuje zawrzeć umowę dzierżawy z KS Polonia Poznań – nowym klubem piłkarskim, który wydzielił się z dotychczasowych struktur TS Polonia Poznań.

Zgodnie z ustaleniami zespoły Towarzystwa Sportowego Polonia Poznań, w tym pierwszoligowe piłkarki Polonii, będą miały zagwarantowane godziny treningowe i meczowe na obiekcie. Obiekt będzie więc kontynuował prawie stuletnie tradycje drużyn piłkarskich działających w tej części Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz