Aglomeracja

Policja zatrzymała pijanego kierowcę ciężarówki z olejem

Policja / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Mężczyzna mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie kierował ciężarówką załadowaną filtrami paliwa oraz olejem do samochodów. Policjanci ze Śremu zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

Informację o ciężarówce poruszającej się całą szerokością jezdni przekazali policji inni kierowcy. Na zgłoszenie zareagowała policja ze Śremu. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Kierujący ciężarówką, 36-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, podczas rozmowy z policjantami wypowiadał się nielogicznie, czuć było od niego woń alkoholu. Mężczyzna wręcz zataczał się, kiedy wyszedł z ciężarówki. Okazało się, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci, podczas zabezpieczania pojazdu, w kabinie samochodu zauważyli butelki po wódce oraz puszki po piwie. Natomiast naczepa była załadowana towarem, który ważył około 10 ton, były to filtry paliwa i oleju do samochodów.

Dzielnicowi zatrzymali 36-latkowi uprawnienia do kierowania, a także dowody rejestracyjne od pojazdu marki Man oraz naczepy, bowiem zestaw pojazdów nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz