Stare Miasto

Policja szuka sprawców kradzieży

Poszukiwani sprawcy kradzieży  Foto: KMP

Poszukiwani sprawcy kradzieży Foto: KMPJak informuje Patrycja Banaszak z zespołu prasowego Policji trwają poszukiwania sprawców zuchwałej kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło 23 czerwca br. w rejonie ul. Gwarnej. Sprawców zarejestrowała kamera monitoringu. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają wizerunki mężczyzn.

23 czerwca br. tuż po godzinie 10 w okolicy ul. Gwarnej w Poznaniu doszło do zuchwałej kradzieży pieniędzy. Ofiarą przestępstwa padła kobieta, która chwilę wcześniej podjęła gotówkę z banku. Na ulicy do pokrzywdzonej podszedł mężczyzna, który bezpośrednio przed nią schylił się i podniósł foliowy zwitek pieniędzy. Przechodzień zasugerował jednocześnie, aby znalezioną gotówkę wspólnie zanieść na Policję. Po chwili do kobiety podszedł drugi mężczyzna, który poinformował, że zagubił przed chwilą pieniądze w obcej walucie. Wywiązała się rozmowa, wtedy to sprawcy wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety ukradli z jej torby pieniądze – relacjonuje przebieg zdarzenia Patrycja Banaszak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Jeden z mężczyzn w trakcie dokonania przestępstwa ubrany był w garnitur koloru ciemnego oraz jasną koszulę. Drugi ubrany był w białe spodnie i bluzę, przez ramię miał przełożoną czarną torbę.

Wszystkie osoby, które maja jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu szczegółów kradzieży lub rozpoznają podejrzanych proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Poznań Stare Miasto pod nr tel. (61) 84-124-11 lub pod całodobowym numerem telefonu 997.

[wp-jw-player src=”http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/monitoring_copy.flv” width=”400″ height=”350″ autoplay=”false” embed=”false”]

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz