DLA STUDENTA

Polibuda rozpoczyna współpracę z ZUS

Biblioteka Politechniki Poznańskiej  Foto: PP

Politechnika Poznańska rozpoczyna współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczyć ona będzie między innymi organizacji praktyk i staży dla studentów i absolwentów tej uczelni.

Współpraca obejmować będzie obejmować będzie m.in. wzajemne umożliwianie udziału przedstawicieli w organizowanych przez obie strony konferencjach, organizowanie miejsc pracy dla studentów i absolwentów Uczelni czy ustalanie tematyki prac dyplomowych, które mogłyby być realizowane w ramach współpracy z ZUS pod opieką osoby wyznaczonej z Uczelni – wylicza Jolanta Szajbe z Politechniki.

Współpraca między ZUS a Polibudą moze być jednak znacznie szersza. W planach jest także prowadzenie pracy badawczej studentów i doktorantów w tematach stanowiących zainteresowanie obu stron, ale też promowanie projektu Ubezpieczenia społeczne – edukacja z ZUS w mediach akademickich.

Efektem współpracy miałoby być również zaangażowanie studentów i doktorantów do tworzenia materiałów informacyjnych i promocyjnych, przeznaczonych do emisji i publikacji w mediach akademickich oraz organizowanie warsztatów, sympozjów i wystaw.

List intencyjny o współpracy między Politechniką Poznańską a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zostanie podpisany na Uczelni we wtorek 23 maja. Ze strony Politechniki podpisze go Rektor Tomasz Łodygowski, ze strony ZUS-u członek Zarządu ZUS Marcin Wojewódka.

Użyte w artykule zdjęcia: PP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz