DLA STUDENTA

Polibuda coraz piękniejsza :)

DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI!  Foto:

DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI!Około 700 dziewczyn odwiedziło dzisiaj Politechnikę Poznańską w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki. Studenci i pracownicy tej uczelni w atrakcyjny sposób starali się przekonać uczennice do studiowania właśnie tutaj.

Przekonywały do tego studentki oraz jedna z absolwentek, która zajmuje w tej chwili kierownicze stanowisko w dużej międzynarodowej firmie. Jak przekonywała podczas spotkania zawdzięcza to właśnie wiedzy zdobytej na politechnice i udziałowi w różnych międzynarodowych programach organizowanych przez tą uczelnię.

Sądząc po brawach i żywiołowych reakcjach potencjalnym studentkom polibudy bardzo podobały się pokazy fizyków. Warsztatów, prezentacji i wykładów było znacznie więcej. Uczennice mogły również skorzystać z obecnych na miejscu fryzjerek i kosmetyczek.

Mocno zastanawiam się nad studiami tutaj – mówiła Natalia z jednego z poznańskich liceów – myślę o informatyce. Nie wszystkie przybyłe dzisiaj na Piotrowo dziewczyny mają już tak sprecyzowane plany. Część przyszła po prostu się rozejrzeć, ale część miała konkretne pytania do przedstawicieli konkretnych wydziałów.

Akcja Dziewczyny na Politechniki organizowana jest już po raz czwarty. Zdaniem Jolanty Szajbe z Politechniki z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to jedna z imprez dzięki której też coraz więcej osób decyduje się na studia na Polibudzie. W tej chwili dziewczyny to około 25% studiujących na tej uczelni.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz