Sport

Polacy i poznaniacy na Mistrzostwach Świata w hokeju

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie  Foto: materiały prasowe

Na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w hokeju na trawie w Indiach zagra reprezentacja Polski, a w niej wielu zawodników z Poznania.

W Mistrzostwach Świata zagra 16 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Polska trafiła do grupy „B”, w której zmierzy się z Kanadą, Francją i gospodarzami – Indiami. Dwa najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów. Z kolei dwie najsłabsze ekipy zagrają o miejsca 9-16.

Chcielibyśmy zakwalifikować się do najlepszej ósemki i to byłby świetny wynik. Mamy w grupie reprezentacje Kanady i Francji, które są na zbliżonym poziomie sportowym, co nasza drużyna. Gospodarze bronią tytułu i to jest główny faworyt do zwycięstwa. Walka o drugą lokatę powinna rozstrzygnąć się pomiędzy pozostałą trójką – mówi selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Adrian.

Polacy rozpoczną turniej od meczu z Kanadą – w środę (24 listopada) o godz. 10:00, dzień później zmierzą się z Francją o 12:30, a ostatni mecz rozegrają w sobotę o 15:00. Wszystkie mecze tego turnieju odbędą się w Bhubaneswar. W tym mieście znajduje się nowoczesny obiekt hokejowy, który może pomieścić 15 tysięcy widzów.

Niestety ze względu na panującą na całym świecie epidemię koronawirusa wszystkie spotkania odbędą się bez udziału publiczności. Kibice będą mogli jednak śledzić zmagania hokeistów za pośrednictwem łączy elektronicznych. Transmisje będzie można oglądać w aplikacji Watch.hockey.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz