Siatkówka: Energetyk nie dał rady Aniołom

Enea Energetyk Poznań - Anioły Toruń  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W rozegranej w w weekend 7. kolejce II Ligi mężczyzn Enea Energetyk Poznań uległ Aniołom Toruń 0:3 ( 7:25, 23:25, 20:25 ).

Pierwszy set zwiastował pogrom. Zespół walczył, próbował wszystkiego, jednak punkty zdobywali goście. Jednak druga i trzecia partia pokazały, że potrafimy grać. Zmiany trenera Dominika Hajduka napędzały zespół i szkoda, że nie udało się wywalczyć choć jednego seta. Po pięciu rozegranych meczach Enea Energetyk Poznań znajduje się na 6 pozycji.

Nie weszliśmy dobrze w mecz. Zaczęliśmy z dużą ilością błędów w przyjęciu, co wiąże się ze słabą skutecznością w pierwszej akcji. Nie funkcjonował żaden element. Zmiany w drugim secie pozwoliły na gonienie wyniku i prawie się udało. Podobny do drugiego seta, był trzeci. Zagraliśmy najsłabszy mecz w tym sezonie. Przeanalizowaliśmy go i wyciągnęliśmy wnioski i szykujemy się na kolejny mecz ligowy w Międzyrzeczu – podsumował sobotni mecz trener Enea Energetyka Dominik Hajduk

W najbliższą sobotę zespół czeka wyjazdowe spotkanie z leaderem tabeli GBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz. A w sobotę 27 listopada podejmować będziemy oczko wyżej uplasowany zespół LUKS Wilki Wilczyn.

Głównym sponsorem klubu Enea Energetyk Poznań jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 2 ligi siatkówki mężczyzn klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.