900 uczestników City Trail

City Trail - Rusałka  Foto: materiały prasowe

Na 5-kilometrowej trasie nad jeziorem Rusałka pojawiło się blisko 900 uczestników – 679 dorosłych oraz 194 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego City Trail zostali – podobnie, jak przed miesiącem – Sebastian Nowicki oraz Oliwia Wawrzyniak. Kolejne zawody są zaplanowane na 18 grudnia.

Biegi City Trail są organizowane w formule ogólnopolskiej. Od października 2021 do marca 2022 zaplanowano pięćdziesiąt biegów, w dziesięciu miastach – poza Poznaniem są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji odbędzie się po pięć biegów, a żeby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć co najmniej trzy z nich. Formuła cyklu została zmodyfikowana – dotychczas organizowano po sześć biegów, a „generalka” była tworzona na podstawie czterech najlepszych wyników.

Triumfatorem biegu został ponownie Sebastian Nowicki, który minął metę z bezpieczną przewagą w znakomitym czasie 14:49. To jeden z najlepszych rezultatów uzyskanych w ogólnopolskiej historii cyklu i zaledwie 5 sekund gorszy od rekordu trasy nad Rusałką z 2014 roku, który wynosi 14:41 i należy do Mateusza Maika.

Biegło mi się naprawdę luźno. Nie nastawiałem się dzisiaj na atak na rekord, ale jak się okazuje moja dyspozycja jest na tyle dobra, że niewiele zabrakło do poprawienia tego rekordowego czasu sprzed kilku lat – mówił na mecie Sebastian Nowicki.

Drugą lokatę, z czasem 15:07, wywalczył Dariusz Boratyński, startujący na co dzień we wrocławskiej odsłonie biegu. – Za tydzień startuję w przełajowych mistrzostwach Polski, zatem dzisiejszy start był przetarciem przed tymi zawodami. Jestem zawodnikiem, który potrzebuje takiego mocnego akcentu przed ważnym startem, dlatego postanowiliśmy wspólnie z trenerem – Jackiem Wośkiem, że warto dzisiaj przyjechać do Poznania.

Zwyciężczynią zawodów została 19-latka, podopieczna znanego poznańskiego trenera – Jana Grendy – Oliwia Wawrzyniak. W dzisiejszym biegu Oliwii kibicowali rodzice, którzy wspierają utalentowaną córkę na każdym kroku.

Wyczynowy trening biegowy jest bardzo wymagający, a Oliwia jest naszym jedynym dzieckiem, więc angażujemy się w jej rozwój i pasję na ile to możliwe – podkreśla Natasza Wawrzyniak – mama Oliwii.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe,