Aglomeracja

Podpoznańskie Kleszczewo gminą Fair Play

Węzeł Kleszczewo  Foto: AEROFOTO Kleszczewo facebook

4 gminy z Wielkopolski: Kaczory, Kleszczewo, Strzałkowo i Żelazków zostały wyróżnione w konkursie „Gmina Fair Play”. Podpoznańskie Kleszczewo zdobyło nagrodę za 6-krotny przyrost podmiotów gospodarczych w gminie.

Głównym założeniem konkursu jest promowanie wśród polskich i zagranicznych inwestorów tych samorządów, które stwarzają warunki do rozwoju i są otwarte na nowe inwestycje, a jednocześnie gwarantują rzetelną obsługę w przyjaznej biznesowi atmosferze. Konkurs prowadzony jest w 5 kategoriach: gmina wiejska agro, gmina wiejska wielofunkcyjna, miasteczko i małe miasto, średnie miasto, duże miasto, gmina turystyczna.

W konkursowym uzasadnieniu możemy przeczytać, że gmina Kleszczewo dba o doskonałe warunki inwestycyjne i mieszkaniowe, czego miarą jest przyrost podmiotów gospodarczych ze 107 w 2000 r. do 616 w 2014 r. – pod tym względem daje to gminie 2. Miejsce w powiecie poznańskim.

Samorząd to przede wszystkim ludzie, dlatego po raz kolejny w ramach konkursu przyznana została nagroda indywidualna – tytuł „Samorządowy Menedżer Roku” – za ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę na rzecz gminy. Szanse na jej zdobycie mają ci samorządowcy, którzy poświęcając swój czas i wykorzystując swoją wiedzę, wnoszą szczególny wkład w rozwój społeczności.

W tym roku tytuł Samorządowego Menedżera Roku przyznano oprócz włodarzy Tarczyna i Brwinowa Bogdanowi Kemnitzowi – wójtowi Gminy Kleszczewo.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz