K U L T U R A

Pocztówki z kwarantanny – wernisaż wystawy

Pocztówki z ...  Foto: materiały prasowe

To są szczególne pocztówki, bo będą oddawały nas stan, gdy zostaliśmy zamknięci w domach, gdy wielu z nas zadawało sobie pytanie i co teraz będzie?

Na czas pandemii i nauczania zdalnego w I Pracowni Rysunku WEAiK Uniwersytetu Artystycznego został sformułowany dodatkowy temat – „Trzy najważniejsze słowa”. Prace przybrały formę kartek pocztowych, za pomocą których studenci próbowali zdefiniować przyczyny i skutki zaistniałej sytuacji, przekazali swoje refleksje, odczucia i niepokoje, stawiali pytania o przyszłość naszej Planety.

Jakie są „Pocztówki z kwarantanny”, tego można się dowiedzieć na wystawie, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 4.09.2020 o godz. 17:00 w Galeria Stowarzyszenia MUA / Sztuka Pączek ul Młyńska 7 w Poznaniu (wejście od Cyryla Ratajskiego). Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, Fundacji Jak Malowana oraz Miasta Poznań.

Wystawę dopełniają dzieła laureatów konkursu plastycznego dla dzieci, które są równocześnie próbą odpowiedzi na pytanie jak pozostawać w kontakcie z innymi ludźmi, gdy fizycznie jest to niemożliwe.

Każdy kto odwiedzi galerię w okresie trwania wystawy może zabrać wybrane pocztówki dla siebie i np. rozesłać je do bliskich.

Wystawa potrwa do 16 października 2020 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz