Sport

Po raz pierwszy w finale. Radzą sobie całkiem nieźle

Finał WIelkopolski Juniorów - LOMS Joker Piła - IUKS Jedynka  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pierwszy dzień zmagań siatkarskich juniorów za nami. W odbywającym się w Poznaniu Wielkopolskim Finale Juniorów w siatkówce biorą udział zespoły Enea Energetyk Poznań, Enea Energetyk Poznań II, IUKS Jedynka Poznań i LOMS Joker Piła.

W drugim meczem turnieju na parkiecie spotkali się juniorzy LOMS Jokeru Piła i IUKS Jedynki Poznań. Po zaciętym pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się poznaniacy.

W pierwszym secie poznaniacy nie dali żadnej szansy pilanom. Zapowiadało się, że całe spotkanie zakończy się w trzech setach. Jednak Joker, to nie zespół, z którym tak łatwo można wygrać. Tak naprawdę zadecydowała końcówka drugiej partii, kiedy błędy po stronie Jedynki spowodowały, że pilanie zdobyli cenny punkt w rozgrywce. To dodało wiatru w żagle podopiecznym duetu trenerskiego Marcina Stachowskiego i Piotra Kołodziejskiego i po trzeciej partii poznaniacy byli bliżej wygranej. Pilanie mieli jeszcze siłę na doprowadzenie do ostatecznego rozstrzygnięcia, czyli tie-breaku. Wyglądało, że Jedynka łatwo pokona pilan. Jednak z dużej przewagi do zmiany stron zawodnicy schodzili przy stanie 8:7 dla poznaniaków. Joker pogubił się, i do końca nie był w stanie nawiązać walki z dobrze rozpędzoną machiną Jedynki Poznań.

Końcowy wynik spotkania IUKS Jedynka Poznań – LOMS Joker Piła 3:2 (25:17, 23:25, 25:19, 19:25, 15:9)
MVP spotkania: Maksymilian Durski (IUKS Jedynka Poznań)

W sobotę w Hali D Poznańskiego POSiRu, tzw. Cityzenie odbędą się mecze kolejnej rundy. O godzinie 11:00 Enea Energetyk Poznań zmierzy się z IUKS Jedynką Poznań, a o godzinie 18:30 LOMS Joker Piła spotka się z Enea Energetykiem Poznań II

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz