Sport

Zespoły Energetyka walczą o finał juniorskiej siatkówki

Finał WIelkopolski Juniorów - Enea Energetyk Poznań - Enea En  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pierwszy dzień zmagań siatkarskich juniorów za nami. W odbywającym się w Poznaniu Wielkopolskim Finale Juniorów w siatkówce biorą udział zespoły Enea Energetyk Poznań, Enea Energetyk Poznań II, IUKS Jedynka Poznań i LOMS Joker Piła.

Pierwszym meczem turnieju było spotkanie pierwszego i drugiego zespołu Energetyka. Wygrali podopieczni Dominika Hajduka, choć nie można powiedzieć, ze było to łatwe zwycięstwo. Młodzież trenująca pod okiem Szymona Kurowskiego nie oddawała pola pierwszemu zespołowi.

Pierwsza partia pachniała tie-brekiem, dopiero pod koniec pierwsze zespół odskoczył energetycznej młodzieży. Drugi set, to pełna dominacja podopiecznych trenera Dominika Hajduka. W trzeciej pierwszy zespół źle mentalnie wszedł w grę i drugi zespół Energetyka zaczął dyktować warunki. Dopiero kilka zmian na boisku uspokoiło sytuację i pozwoliło zwyciężyć pierwszej drużynie.

Końcowy wynik spotkania Enea Energetyk Poznań – Enea Energetyk Poznań II 3:0 (25:19, 25:12, 25:20)
MVP spotkania: Bartłomiej Ostój (Enea Energetyk Poznań)

W sobotę w Hali D Poznańskiego POSiRu, tzw. Cityzenie odbędą się mecze kolejnej rundy. O godzinie 11:00 Enea Energetyk Poznań zmierzy się z IUKS Jedynką Poznań, a o godzinie 18:30 LOMS Joker Piła spotka się z Enea Energetykiem Poznań II

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz