POZnań

Po Miasteczku z przewodnikiem

Most św. Rocha  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Wraz z Grupą Przewodników PoPoznaniu zachęcamy do spaceru zatytułowanego Miasteczko. Odbędzie się on w pierwszą poważną sobotę kwietnia, ponieważ kalendarzowo pierwsza sobota w tym miesiącu przypadła na prima aprilis.

Będzie to kolejny, premierowy spacer, a wszystkim chętnym ciekawe historie opowiadać będzie przewodniczka Ania. Wspólny spacer rozpocznie się przed Caffe Bimba na rondzie Rataje, a zakończy w pobliżu mostu św. Rocha.

Miasto Poznań niemal w samym swym centrum kryje niewielkie Miasteczko, zwane również Łaciną lub Świętym Rochem i choć to malutki fyrtel, to historii z nim związanych jest bardzo wiele  – wyjaśniają przewodnicy PoPoznaniu – nasza wycieczka to doskonała okazja by usłyszeć, skąd wzięło się Miasteczko w mieście i dlaczego na początku zwano je Stanisławowem.

Podczas spaceru poznamy opowieści o wypoczynkowych, akademickich i… medialnych tradycjach tego miejsca. Przecież to właśnie tutaj swą siedzibę ma m. in. Radio Afera, w którym swoje pierwsze kroki stawiało wielu znanych obecnie dziennikarzy.

Dowiemy się również dlaczego studenci nie powinni wysiadać z bimby na Serafitku, ale też co łączy ulicę Serafitek z lotniskiem na Ławicy. Ponieważ najbardziej dogodna droga z centrum Poznania do centrum Miasteczka wiedzie przez most świętego Rocha, będziemy mieli także okazję poznać niezwykle ciekawe, burzliwe dzieje tej historycznej przeprawy.

Skrzętnie obliczyliśmy, że trasa wycieczki po Miasteczku to dokładnie 2.300 metrów – informują przewodnicy PoPoznaniu – ani za dużo, ani za mało, więc dla każdego, zapraszamy!

Spacery organizowane przez Grupę Przewodników PoPoznaniu odbywają się w konwencji free walking tour. Oznacza to, że nie są wymagane wstępne zapisy, a wycieczka odbędzie się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Spacer Miasteczko rozpocznie się z przed Caffe Bimba na rondzie Rataje w sobotę 8 kwietnia. Na chętnych będzie tutaj czekać przewodniczka Ania. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 10:00, a kolejna o 15:00.

Kociół św. Rocha

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz