Sport

Pływackie emocje

XI otwarte integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu MASTERS  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

XI otwarte integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu MASTERS Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPonad 250 pływaków weźmie udział w pierwszym bloku Zimowych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego, które odbędą się w weekend w Termach Maltańskich. Będzie to dla zawodników z Wielkopolski ostatni sprawdzian przed głównymi Mistrzostwami Polski.

Podczas piątkowych i sobotnich zmagań będziemy mogli oglądać pływaków nie tylko z naszego regionu ale również z sąsiednich województw – informuje Anna Spychała z Wielkopolskiego Związku Pływackiego – w piątek zawody rozpoczną się o godzinie 13:30 a sobotni blok o godzinie 10:00.

Prawo startu w zawodach mają pływacy z rocznika 2000 i starsi. Organizatorzy przewidują, że w zawodach wystartuje ponad 250 zawodników w blisko 1000 startów.

Zapraszamy do kibicowania! Wstęp dla miłośników zawodów pływackich na trybuny Term podczas tej imprezy jest bezpłatny.

Piątek – początek o 13:30.

Sobota – początek o godzinie 10:00.

Jednocześnie już teraz zapraszam na kolejny weekend, podczas którego Poznań także stanie się pływacką stolicą – zaprasza Anna Spychała – od czwartku 21 lutego do Poznania zawitają przedstawicielki europejskich krajów w pływaniu synchronicznym, które w piątek i sobotę (22-23.02) będą prezentowały swoje układy podczas Międzynarodowego mitingu w pływaniu synchronicznym Poznań Synchro Cup 2013.

Zawodniczki będą również w Poznaniu testowały Termy przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w naszym mieście już w maju.

Nie zabraknie także czegoś dla bardziej zaawansowanych pływaków. W sobotę (23 lutego) ale nie w Termach tylko na Chwiałce odbędą się 13 Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu w Kategorii Masters – Puchar Polski Masters.

W tych zawodach prawo startu mają zawodnicy od 20 roku życia do… górnej granicy wieku nie ma – zachęca Anna Spychała – każdy kto czuje się na siłach może wystartować, liczą się chęci i dobra zabawa.

Mistrzostwa Polski Open w pływaniu synchronicznym Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz