Piłka wodna – weekendowe atrakcje w Termach

KS Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin 10:17  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

W mijający weekend Alstal Waterpolo Poznań podejmował na Termach Maltańskich aktualnego Mistrza Polski, Arkonię Szczecin. Sobotni mecz zakończył się dużą niespodzianką – zasłużonym zwycięstwem poznańskiego zespołu, który po znakomitej grze uzyskał wynik 11:8.

KS Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin 10:17 Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterDzisiejsze – niedzielne  spotkanie wygrała 17:10 drużyna Arkoni Szczecin. Wszyscy kibice poznańskich piłkarzy wodnych otrzymali w niedzielę od organizatorów specjalną niespodziankę – rabat na wejście do części rekreacyjnej poznańskiego kompleksu.

W sobotni wieczór zawodnicy KS ALSTAL Waterpolo Poznań sprawili swoim kibicom ogromną radość. Pierwszy z meczy rozgrywanych w ten weekend na Termach Maltańskich zakończył się 3-bramkowym zwycięstwem drużyny z Poznania. Od początku udało się drużynie sponsorowanej przez ALSTAL uzyskać dwubramkową przewagę nad aktualnym Mistrzem Polski.

Uważna gra w kolejnych kwartach pozwoliła utrzymać prowadzenie, a nawet powiększyć je do 3 bramek w drugiej kwarcie. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę, a poznaniacy roztropnie atakowali i uważnie się bronili. Wynik 11-8 jest dosyć niski w piłce wodnej i pokazuje, że obie drużyny grały na najwyższym poziomie. Najlepszym strzelcem poznaniaków był kapitan Tomasz Różycki, zdobywca 5 bramek. Niesamowitym wyczynem popisał się bramkarz poznańskiego zespołu, który na sekundę przed przerwą zdobył bramkę strzałem przez całe boisko. Piłka prześlizgnęła się po wodzie, zaskakując bezradnego bramkarza Arkonii Szczecin.

W niedzielnym meczu nie udało się niestety ponownie zaskoczyć Arkonii Szczecin. Poznaniacy tym razem ulegli drużynie ze Szczecina 10:17.

Zawodnicy Mistrza Polski od początku spotkania bardzo ostro atakowali bramkę ALSTAL Waterpolo Poznań i skutecznie bronili swojej. Poziom meczu długo był jednak bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę wygrali szczecinianie, jednak zawodnikom z Poznania udało się odrobić straty w kolejnej i do przerwy utrzymał się wynik remisowy. W dwóch ostatnich kwartach prym wiodła drużyna gości, która ostatecznie wygrała niedzielne spotkanie.

Po meczach z Arkonią Szczecin poznańska drużyna awansowała ponownie w tabeli rozgrywek Mistrzostw Polski na trzecie miejsce. Do najwyższej formy powrócił z pewnością jej kapitan – Tomasz Różycki, który w obu spotkaniach zdobył łącznie aż 10 bramek dla swojego zespołu.

Na kolejne rozgrywki na Termach Maltańskich poznańscy zawodnicy zapraszają 27 i 28 kwietnia br., kiedy to zmierzą się z UKPW Legia Warszawa.