Sport

Play-off Enea Energetyka Poznań

Enea Energetyk Poznań - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

6 marca 2022 pierwszoligowe siatkarki Enea Energetyka Poznań zagrały ostatni mecz w rundzie zasadniczej w sezonie 2021/2022. Przegrana 3:1 w Sosnowcu uplasowała poznanianki na 5. miejscu w tabeli 1 ligi. Przed nami, ciężkiego grania w fazie play-off.

W I rundzie, Energetyczne na siatkarskim boisku spotkają się z KS Sorella Częstochowianka. Najbliższy mecz już 2 kwietnia o godzinie 18:00 w hali UAM przy ulicy Zagajnikowej 9.

Rozgrywki play-off mają to do siebie, że rządzą się własnymi prawami. Każdy zaczyna z czystą kartą i każdy zespół wymaga od siebie predyspozycji i motywacji na 100%. Tutaj tak naprawdę okaże się, która drużyna zarówno fizycznie i mentalnie jest gotowa do walki o najwyższe cele. Zapewniam, że moja drużyna jest na to gotowa i pokażemy kawał dobrej siatkówki i zostawimy serce na boisku. Dla kibiców, klubu i dla nas! Chcę, żeby każda zawodniczka z każdego meczu w play-off zeszła z boisku zadowolona, z poczuciem, że dała z siebie wszystko – podkreśla kapitan zespołu Enea Energetyka Poznań, Weronika Fojucik

Zasady rozgrywek w fazie play-off:

I runda play-off:

(udział biorą zespoły, które po rundzie zasadniczej zajęły miejsca 1‐8)

I Termin – 2.04.2022

II Termin – 9‐10.04.2022

I runda rozgrywana jest do dwóch wygranych spotkań, Gospodarzem pierwszego terminu play-off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli. Zespoły grają według poniższego rozstawienia:

A 8 – 1 Karpaty Krosno Glass – KPU w Krośnie – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów

B 7 – 2 MKS SAN-Pajda Jarosław – ITA TOOLS Stal Mielec

C 6 – 3 Asotra Płomień Sosnowiec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki

D 5 – 4 Enea Energetyk Poznań – KS Sorella Częstochowianka

Zwycięzcy meczów A‐D zagrają w II rundzie play-off. Przegrani meczów A‐D kończą sezon na miejscach 5‐8, zgodnie z tabelą po rundzie zasadniczej.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz