Piątkowo Winogrady

Plakatowa wojna w Poznaniu trwa

Plakatowa wojna  Foto: Straż Miejska

Nielegalnie rozwieszane plakaty to problem, z którym próbuje poradzić sobie nie tylko Poznań. W centrum naszego miasta od jakiegoś czasu jest ich jakby mniej. Ostatnio Straż Miejska ukarała kilka firm, które nielegalnie reklamowało się na Piątkowie i Winogradach. Kary przekroczyły 5.000 złotych.

Na terenie osiedli Piątkowa i Winograd, wywieszane były ogłoszenia promujące sprzedaż artykułów chemii gospodarczej, a afisze naklejone na płytę pilśniową przytwierdzane były do lamp ulicznych, znaków drogowych i innych elementów infrastruktury miejskiej i osiedlowej – informują poznańscy strażnicy miejscy – w żadnym z miejsc zarządcy nie wyrazili na to zgody.

Nie pomogły pojedyncze kary i rozmowy z przedsiębiorcami. Strażnicy zrobili zdjęcia wszystkich nielegalnie rozwieszonych plakatów, które zauważyli i ustalili osobę, która była za to odpowiedzialna. W tym przypadku wystawili  25 mandatów na łączną kwotę 3.500 złotych!

Kolejne kary posypały się za plakaty reklamujące na Piątkowie i Winogradach pokazy kaskaderskie. Również w tym przypadku strażnicy rozpoczęli od wykonania dokumentacji fotograficznej i ustalenia osób odpowiedzialnych za nielegalne plakatowanie. Wystawiono mandat za każdy z 16 znalezionych afiszy.

Tym razem sprawca zapłacił 16 mandatów na łączną kwotę 1.600 złotych – dodają strażnicy miejscy – należy podkreślić to, że na bieżąco dyscyplinowane są osoby, które bez stosownych pozwoleń przywieszają drobne, szpecące ogłoszenia.

Liczba nielegalnie rozwieszanych plakatów każdego roku jest niższa. Kilka lat temu było około 800 interwencji z nimi związanych rocznie. Od jakiegoś czasu liczba tych interwencji utrzymuje się na poziomie około 100 rocznie.

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz