Piłka nożna: KKP Bydgoszcz – TS Polonia Poznań 1:1

Polonia Poznań - SMS II Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W drugiej kolejce I liga grupa północna KKP Bydgoszcz zremisowała z TS Polonią Poznań 1:1. Po dwóch rundach poznanianki znajdują się na 5-tym miejscu tabeli.

Kolejny trudny mecz. Tak naprawdę po wycofaniu się drużyny ze Stargardu w naszej lidze nie może spać żaden zespół. Teraz wszyscy walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Każdy pojedynek będzie bardzo ważny i cenny. My chcemy wygrywać. Zabrakło nam trochę szczęścia w tym spotkaniu. Początek meczu chaotyczny w wykonaniu obu drużyn, dopiero w drugiej części drugiej połowy, pojawiły się jakieś uderzenia na bramkę z naszej strony. Zuzia Sawicka oddała strzał, który przecięła Ania Machowiecka i piłka wpadła do bramki. Tak wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron to zespół z Bydgoszczy przejął inicjatywę i próbował zdobyć wyrównującą bramkę. Broniłyśmy się dzielnie i liczyłyśmy na grę z kontry. Dobrą sytuację miała Grześkowiak i Zając, ale nie udało im się. Zespół z Bydgoszczy rozpaczliwymi już atakami doprowadził do sytuacji gdy w doliczonym czasie gry sędzia podyktowała karnego. Karny trafiony i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

To był wyrównany mecz zarówno my miałyśmy swoje okazje do zdobycia bramki jak i przeciwniczki. Myślę że dałyśmy z siebie wszystko, gra była zacięta i żadna ze stron nie odpuszczała. W pierwszej połowie zdobyłyśmy prowadzenie, niestety nie zdołałyśmy zdobyć bramki aby je powiększyć i tym samym ostudzić zapały gospodyń, które zawzięcie atakowały. Mimo że bramka stracona w ostatniej minucie boli to jednak myślę, że remis był sprawiedliwym wynikiem. Na pewno wyciągniemy wnioski i postaramy się zdobyć 3 pkt w kolejnym spotkaniu – mówiła po meczu Kasia Siejka.

Teraz czeka nas aż dwutygodniowa przerwa od rozgrywek, ale my nie próżnujemy bo czeka nas mecz Pucharu Polski oraz sparing. Walczymy dalej! Czas na zwycięstwo!

Bramka: Anna Machowiecka

Skład: K.Siejka – Z.Filipiak (E.Zalaszewska), L. Czudzińska, M.Nowak, K.Jedraszyk – P.Liczbińska (M.Nowak), K.Cywińska, M.Skowrońska (A.Zając), Z.Sawicka (O.Tyl ), K.Grześkowiak (R.Nowak), A.Machowiecka (A.Nowicka)

Tekst: Alicja Zając

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter