Sport

Jak wygrywać, to tylko 12:0

Polonia Poznań  Foto: Polonia Poznań / materiały prasowe

W 1/4 finału rozgrywek szczebla wojewódzkiego Pucharu Polski Polonia Poznań rozgromiła LZS Stare Oborzyska 12:0.

Kobiece rozgrywki o puchar różnią się od męskich. Za sprawą zdecydowanie mniejszej liczby drużyn, zarówno etap regionalny jak i centralny rozgrywany jest w jednym sezonie. Obowiązkowo do rywalizacji przystąpić muszą zespoły Ekstraklasy i I ligi. Udział pozostałych drużyn odbywa się na zasadzie dobrowolności. Z takiej możliwości w Wielkopolsce postanowiło skorzystać dziewięć zespołów, które dołączyły do Polonii Poznań i Medyka II.

Na podstawie miejsc w ostatnich rozgrywkach rozstawione zostały cztery ekipy – oprócz pierwszoligowców także Polonia Środa Wlkp. i Kotwica Kórnik.W ćwierćfinałach zmierzyły się ze zwycięzcami pierwszej rundy. Na tym etapie szczęście w losowaniu sprzyjało drugiej drużynie Ostrovii, która wyciągnęła wolny los i awansowała do najlepszej ósemki bez gry.

Cały szczebel rozgrywek wojewódzkich odbędzie się we wrześniu. 6 września rozegrane zostały ćwierćfinały, a zwycięzcę wyłonimy 27 września, który już 18 października rozegra mecz szczebla międzywojewódzkiego ze zwycięzcą wyłonionym w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.

Zespół z Oborzysk to młody zespół startujący w tym sezonie w 3 lidze. Wiedziałyśmy, że te młode dziewczyny podejdą ambitnie do spotkania i tak też było. Jednak to my chciałyśmy narzucić swój styl gry, szybko zdobyć bramki i kontrolować dalej przebieg meczu. Udało nam się to choć były momenty nerwów i nawet nie trafiony rzut karny dla gospodyń. Każda z dziewczyn dała z siebie wszystko. Niestety z urazem boisko musiała opuścić Zalaszewska i Jędraszyk. Mamy nadzieje, że to nie będzie nic poważnego. Dużo czasu do kolejnego meczu ligowego więc życzymy im dużo zdrowia. Czekamy na kolejnego rywala i kontynuujemy swoją przygodę z Pucharem Polski. Natomiast drużynie z Oborzysk Starych życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Uważam, że zagrałyśmy dobry mecz, ale mogłyśmy zagrać lepiej, grając z tak młodą drużyną, która powstała od kwietnia. Miałyśmy troszkę niedokładności w grze, oraz zabrakło troszkę skuteczności przy strzałach. Był to zespół młody, który się dopiero ogrywa i debiutuje w rozgrywkach 3 ligi Kobiet, przez to przeważałyśmy przez cały mecz i pozwoliło nam to na strzelenie tylu bramek – mówiła po spotkaniu Renata Nowak.

LZS Stare Oborzyska – TS Polonia Poznań 0-12

Bramki: Ola Tyl x6, Zuzanna Sawicka x2, Ania Machowiecka x1, Klaudia Jędraszyk x1, Alicja Zając x1, Monika Skowrońska x1

Skład: Siejka – Zalaszewska(R.Nowak), Nowicka, M.Nowak (Czudzińska), Jędraszyk – Liczbińska(Zając), Skowrońska, Sawicka(Cywińska), M.Nowak – Machowiecka, Tyl

Użyte w artykule zdjęcia: Polonia Poznań / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz