Stare Miasto

Pił w kościele alkohol i oblał nim ołtarz

Dwóch mężczyzn przed poranną, niedzielną mszą do kościoła Św. Franciszka przy placu Bernardyński, weszło dwóch mężczyzn. Tutaj zaczęli pić alkohol, a później wylali go także na ołtarz. Szkieły publikują właśnie zdjęcie, na którym widać prawdopodobnie jednego ze sprawców.

Do zdarzenie, które zbulwersowało obecnych w tym czasie w kościele wiernych, doszło w niedzielę 4 września przed mszą około godziny 9:00.

Kilka minut przed rozpoczęciem mszy świętej, do kościoła weszło dwóch mężczyzn, którzy pod obecność wiernych zaczęli pić alkohol i rozlewać go po ołtarzu – wyjaśnia Patrycja Banaszak z wielkopolskiej Policji – jednego z poszukiwanych przez policjantów mężczyzn, który może mieć związek ze zdarzeniem zarejestrowały kamery monitoringu w jednym z poznańskich sklepów.

Podejrzany o znieważenie uczuć religijnych mężczyzna jest krępej budowy ciała, ma jasne, krótkie włosy i dość charakterystyczne zakola.

Szkieły z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto proszą wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informację o tym zdarzeniu o kontakt. Można to zrobić osobiście na Al. Marcinkowskiego 31 w Poznaniu lub telefonicznie dzwoniąc pod całodobowe numery 61 841 24 11 lub 997.

Pił w kościele alkohol i oblał nim ołtarz

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz