Wiry

Piknik z Motoryzacją w Wirach

Piknik z Motoryzacją Wiry  Foto:

Kolejna, jubileuszowa już edycja Pikniku z Motoryzacją przyciągnie kilkadziesiąt pięknych, odrestaurowanych samochodów i setki fanów motoryzacyjnych. Będą samochody niemal pachnące nowością, bardzo stare, ale również małe, które napędzane są… pedałami. Piknik odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.08) w Wirach.

Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą ilość uczestników. Organizatorzy starają się, by każdy bez względu na wiek i… płeć, choć najważniejsza jest tego dnia motoryzacja.

W tym roku jedną z ciekawszych atrakcji będzie Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Wiry 2015, który jest imprezą towarzyszącą – zapowiadają organizatorzy – weźmie w nim udział przynajmniej 40 załóg, rozpocznie się już w piątek (14.08), a zakończy w niedzielę na V Pikniku z Motoryzacją.

Załogi biorące udział w rajdzie będą mieli do pokonania trasę 70 km. W sobotę samochody przejadą przez Puszczykowo, Gminę Komorniki oraz częściowo Gminę Dopiewo. Rajd obejmie 9 prób sprawnościowych, które odbędą się we wszystkich sołectwach naszej gminy Komorniki oraz w Puszczykowie i Dopiewie. W niedzielę załogi w swych wspaniałych samochodach zaprezentują się na Pikniku, podczas Konkursu Elegancji.

Odbędzie się także tradycyjna już parada zabytkowych pojazdów, a ta przez wielu gości Pikniku jest niezwykle atrakcyjna i widowiskowa. Dodatkowo wszystkie uczestniczące w imprezie samochody zaprezentują się na specjalnie skonstruowanym podeście przed sceną.

Najmłodszych, choć nie tylko, przyciągnie z pewnością organizowany po raz pierwszy Ogólnopolski Zlot Pojazdów Zabytkowych na pedały. Dla najmłodszych będzie to atrakcja choćby z tego względu, że teoretycznie mogą takie samochody prowadzić. Dla starszych uczestników może się to okazać sentymentalną podróżą do czasów swojego dzieciństwa.

Imprezie towarzyszy wiele konkursów z nagrodami i pucharami dla uczestników Pikniku, również dla tych najmłodszych. Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach gastronomicznych.

Impreza zakończy się koncertem gwiazdy wieczoru, którą w tym roku będzie poznański zespół Lombard.

Jubileuszowy Piknik z Motoryzacją Wiry 2015 odbędzie się na terenie przy ul. Zespołowej w Wirach w niedzielę 16 sierpnia. Początek o godzinie 12:15. Wstęp jest bezpłatny.

Piknik z Motoryzacją Wiry

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz