POZnań

Pijany mężczyzna zniszczył radiowóz i pobił strażniczkę

Zniszczony radiowóz  (2)  Foto: Straż Miejska

Weekend wokół Starego Rynku to intensywny czas pracy dla policjantów i Straży Miejskiej. Zazwyczaj największym problemem okazuje się nadmiar spożytego alkoholu i związana z tym agresja. W miniony piątek pijany trzydziestoletni mężczyzna transportowany przez strażników zniszczył radiowóz z pobił strażniczkę.

Zniszczony radiowóz (3)Kilka minut po północy, patrolując płytę Starego Rynku strażnicy miejscy otrzymali polecenie przewiezienia nietrzeźwego mężczyzny na Izbę Wytrzeźwień przy ul. Podolańskiej. W drodze do izby wytrzeźwień na wysokości ul. Solnej – mężczyzna nagle zaczął kopać w siedzenie i wypinając się z pasów bezpieczeństwa uderzając nogami wybił boczną szybę w aucie, zniszczył też mechanizm rozsuwanych drzwi.

Kiedy radiowóz zatrzymał się na światłach mężczyzna wyskoczył przez wybite okno w drzwiach i zaczął uciekać w kierunku Starego Rynku. Funkcjonariusze podjęli pościg, podczas zatrzymania mężczyzna stał się bardzo agresywny wobec funkcjonariuszy i nie wykonywał ich poleceń, szarpał się – był bardzo pobudzony – informuje Anna Nowaczyk ze Straży Miejskiej

Podczas interwencji mężczyzna uderzył pięścią w głowę funkcjonariuszkę, tak mocno, że upadła na ziemię. Napastnika udało się ostatecznie unieruchomić i nałożyć mu kajdanki. Konieczna była także pomoc policji i wezwanie karetki pogotowia, krewki mężczyzna zranił się bowiem odłamkami szkła. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy przewieziona została także strażniczka.

Nieoficjalnie: agresorem jest radny jednej z wielkopolskich gmin. Mężczyźnie zostały przestawione zarzuty pobicia funkcjonariusza publicznego. Sprawę prowadzi Policja na Starym Mieście.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz