Aglomeracja

Pijane statystyki

Policja  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Policja Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaPolicjanci z poznańskiej drogówki przez pierwsze 25 dni stycznia zatrzymali aż 69 praw jazdy.

Od początku roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 69 praw jazdy, w tym 34 za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto trzech kierujących prowadziło samochód w stanie nietrzeźwości bez uprawnień.

Najczęstsze wykroczenia to: nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to jedne z przyczyn zdarzeń drogowych – wymienia Patrycja Banaszak z Działu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym policjant ma prawo zatrzymać prawo jazdy w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy również, że decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu musimy być świadomi z jak poważnymi konsekwencjami prawnymi wiąże się nasze zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Jednakże największą ceną, którą możemy zapłacić może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Z tą świadomością pozostaniemy do końca życia.

Przez 25 dni stycznia br. policjanci z drogówki przeprowadzili 17 tysięcy badań trzeźwości. W swoich działaniach nie zaprzestają i będą je kontynuować.

Policja apeluje! Niech każdy zatrzymany nietrzeźwy kierowca stanie się dla wszystkich przestrogą!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz