Ogrody

Pieskie życie, pieski festyn

kejter  Foto: sxc

piesek Foto: sxcWiele atrakcji i konkursów dla dzieci, porady dla właścicieli kejtrów, ale przede wszystkim będzie promocja adopcji psiaków z poznańskiego schroniska. To tylko niektóre punkty programu Festynu Pora na Seniora, który odbędzie się w Parku Wilsona już dzisiaj.

Do poznańskiego Schroniska trafia miesięcznie około 80 psów, a większość z nich stanowią psy starsze powyżej 7 roku życia i to właśnie dla nich najtrudniej jest znaleźć nowe domy – wyjaśniają organizatorzy Festynu – starsze psy wyrzucane są z różnych powodów, jednym z nich są koszty, jakie musi ponosić właściciel, związane z opieką weterynaryjną i psi seniorzy często są więc wymieniani na młodsze, mniej awaryjne „modele”, które za kilka lat czeka podobny los, dlatego z całego serca zachęcamy do odpowiedzialnych adopcji starszych psów.

Akcja poznańskiego Schroniska ma między innymi uzmysłowić wielu osobom, że pies to nie tylko przyjemność, radosny i najwierniejszy przyjaciel, ale też istota, która choruje, starzeje się i wówczas potrzebuje wsparcia.

Podczas festynu zostanie zorganizowany między innymi konkurs na najstarszego psa adoptowanego z poznańskiego Schroniska. Prosimy o przyniesienie na festyn umów adopcyjnych, spośród wszystkich zgłoszonych umów wybierzemy trzech zwycięzców, których psy w momencie adopcji były najstarsze – zachęcają organizatorzy – osoby te wygrają bezpłatną opiekę weterynaryjną w Schronisku dla swoich pupili do końca ich życia.

Dzieci, które przyjdą do Parku Wilsona będą miały do swojej dyspozycji kolejkę, dmuchane zjeżdżalnie, trampolinę, będą również piękne, kolorowe i bardzo duże bańki mydlane. Zorganizowane zostaną także warsztaty, podczas których dzieci będą robiły mydełka w kształcie zwierząt. Dla wszystkich będzie wata cukrowa i grochówka.

Właściciele kejtrów będą mogli skorzystać natomiast z porad behawiorysty z DogMasters, choć punktów informacyjnych będzie więcej.

Zapraszamy na Festyn Pora na Seniora, który odbędzie się w Parku Wilsona od 11:00 do 17:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz