POZnań

Pierwszy Park&Ride czynny od jutra!

Parkuj i jedź z Piątkowa  Foto: UMP

Od środy, godz. 7.30 kierowcy będą już mogli korzystać z pierwszego w Poznaniu parkingu Park&Ride. Powstał on na skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Smoleńskiej – w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego.

Nowy parking będzie otwarty 7 dni w tygodniu (oprócz świąt), przez całą dobę, z przerwą techniczną w godzinach od 2.30 do 4.30.

Do pozostawienia samochodu na nowym parkingu uprawnia ważny bilet – zapisany na karcie PEKA lub Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i Doktoranckiej.

Osoby, które posiadają bilet, nie muszą płacić dodatkowo za pozostawienie auta na parkingu Park&Ride (w godzinach otwarcia, czyli do godz. 2.30).

W przypadku braku ważnego biletu na karcie PEKA, należy opłacić parkowanie w automacie (15 zł). Otrzymany bilet uprawni do korzystania z komuniacji miejskiej bez dodatkowych opłat w czasie trwania doby parkingowej (do godz. 2.30).

Co ważne bilet ZTM nie musi być na imiennej karcie kierującego, może należeć do współpasażera. W takiej sytuacji za pozostawienie auta na parkingu w godzinach jego otwarcia, nie trzeba dodatkowo płacić

Została tutaj zainstalowana automatyczna kasa biletowa, a także kamery umożliwiające rozpoznawanie numerów rejestracyjnych pojazdów, znane choćby z poznańskiego lotniska. Są także terminale wjazdowe oraz elektroniczne tablice informujące o liczbie wolnych miejsc na parkingu oraz tablica informacji pasażerskiej. Cały teren jest oświetlony i monitorowany.

Parking Park&&Ride na Piątkowie udostępnia 130 miejsc postojowych (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych).

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz