POZnań

Z podstawówki wprost na Uniwersytet Ekonomiczny

Zajęcie Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego  Foto: UEP

Niemal 240 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum będzie mogło uczestniczyć w nieodpłatnych zajęciach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Otrzymają indeksy jak prawdziwi studenci, ale przede wszystkim wiedzę, którą przekazywać im będą wykładowcy. Zapisy trwać będą do końca ferii, a pierwsze zajęcia odbędą się już 22 marca. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy i praktycy biznesu.

Na wykładach młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki, zarządzania firmą i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie – wyjaśniają gospodarze – ułatwią one zrozumienie procesów kluczowych dla działalności firm i polityki gospodarczej państwa, a także okalającej rzeczywistości, w której przepływy pieniądza są odczuwalne dla każdego.

Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Ich celem jest m. in. wykształcenie postaw przedsiębiorczych i umiejętności miękkich, ważnych dla przyszłego człowieka sukcesu.

Co ważne wykłady połączone są z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają np. role kierowników zespołów, ministrów finansów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych. Poczują się jak decydenci gospodarczy, a więc właściciele firm, menedżerowie, członkowie rządu.

Spotkania mają charakter interaktywny, po części wykładowej młodzież pracuje w grupach nad konkretnym projektem, a następnie prezentuje swoje rozwiązania problemu biznesowego publicznie – dodają pracownicy UEP – uczy to nie tylko rzeczowej wiedzy, ale też pracy w grupie, myślenia zadaniowego, innowacyjnego rozwiązywania problemów i umiejętności prezentacji publicznej wyników swoich prac.

W tym semestrze zajęcia dotyczyć będą tworzenia strategii konkurencyjnych, kampanii reklamowych, inwestowania oraz koniunktury gospodarczej. Słuchacze iMłodego Ekonomisty oraz Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego staną się również adeptami sztuki przekonywania i perswazji. W tym samym czasie na zajęcia z ekonomistami i psychologami zapraszamy także rodziców. Te zajęcia są także bezpłatne.

Zapisy na Akademię Młodego Ekonomisty (program dla klasy 7 i dla gimnazjum) i Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (program dla 5 i 6 klas szkoły podstawowej) potrwają do niedzieli 25 lutego.

By zapisać się na AME kliknij tutaj, a na EUD tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, UEP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz