BizNews

Pierwsi chętni na autobusy urbino 10,5

solaris urbino 10,5  Foto: Solaris

Jeden z nowszych modeli autobusów, produkowanych przez spółkę Solaris, znalazł pierwszych nabywców. Trafią one Komornik oraz do jednego z miast w Austrii.

Solaris urbino o długości 10,5 metra swą premierę miał podczas targów Transexpo w Kielcach jesienią ubiegłego roku. Jak podkreśla producent autobus dzięki swoim niewielkim rozmiarom i właściwościom skrętnym powinien dobrze sprawdzić się na ciasnych i wąskich uliczkach miast.

Pierwsze zamówienia na ten model złożyła austriacka firma Postbus oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki. Austriacy kupią 3 takie autobusy, a do Komornik trafią 2 solarisy urbino 10,5.

W modelu dla austriackiego miasta Lienz zamontowany zostanie mocny silnik o mocy 240 kW, który sprosta górzystym terenom tyrolskiej miejscowości – ujawnia szczegóły zamówienia producent – w pojeździe dla polskiego przewoźnika zamontowana zostanie jednostka napędowa o mocy 186 kW.

Każdy z zamawiających zdecydował się też na różne rozwiązania techniczne tego samego modelu urbino 10,5. Solaris dla miasta Lienz będzie miał układ drzwi 1-2-0 i pomieści 26 pasażerów na miejscach siedzących, w tym 10 dostępnych z niskiej podłogi. Jego odpowiednik, który wyjedzie na ulice Komornik, wyprodukowany zostanie z układem drzwi 2-2-0 i dysponował będzie 23 miejscami siedzącymi, z czego 6 dostępnymi z niskiej podłogi. Pojazdy będą wyposażone w oświetlenie LED, klimatyzację oraz automaty biletowe.

Autobusy dla austriackiego przewoźnika będą gotowe na koniec lutego, a pierwsze dostawy przewidziane są na początek marca 2017.

Te zamówione przez spółkę Usług Komunalnych Komorniki pojawią się na ulicach Gminy Komorniki i Poznania jesienią 2017.

solaris urbino 10,5

Użyte w artykule zdjęcia: Solaris

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz