K U L T U R A

PGA: koncert “Epic Game Music” [ZDJĘCIA]

PGA: "Epic Game Music" w Sali Ziemi na MTP - Poznań 12.10.2018  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
PGA: "Epic Game Music" w Sali Ziemi na MTP - Poznań 12.10.2018 r.

W piątek rozpoczęły się największe w tej części Europy targi przemysłu rozrywki elektronicznej, Poznań Game Arena. Na zakończenie pierwszego, inauguracyjnego dnia odbył się wyjątkowy symfoniczny koncert muzyki z gier odgrywanej na żywo, Epic Game Music!

Epic Game Music to nowy muzyczny projekt, który pojawi się w Poznaniu w trakcie Poznań Game Arena i będzie potężnym i zarazem mocno emocjonalnym otwarciem tych niezwykłych targów i spotkań miłośników wirtualnego świata gier.

W piątkowy wieczór, 12 października, w dniu inauguracji Poznań Game Arena, w przepięknej Sali Ziemi ponad 50-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra oraz kilkudziesięcioosobowy skład Chóru Akademickiego UAM (kierownik artystyczny Beata Bielska) pod batutą Adama Domurata wypełni muzyczną przestrzeń w rytm niezwykłej epickiej muzyki, która towarzyszy wielu polskim oraz międzynarodowym grom komputerowym.

W repertuarze koncertu nie zabraknie kultowych soundtracków z popularnych gier zagranicznych jak i polskich producentów. Pojawią się utwory m.in. z gier: „Wiedźmin”, „Assassin’s Creed”, „Morrowind”, „Skyrim”, „Zelda”, „Diablo”, „Battelfield” oraz premierowe wykonanie utworu z gry „Kursk”. Miłośnicy muzyki epickiej usłyszą również kilka utworów ze znanych filmów, które z pewnością trzeba wysłuchać w takim niezwykłym składzie muzycznym.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz