POZnań

Pestką pojedziemy na Dworzec Zachodni

Schody przy dworcu zachodnim  Foto: lepszyPOZNAN.pl / TD

Schody przy dworcu zachodnim Foto: lepszyPOZNAN.pl / TDJuż wkrótce tramwaje będą mogły dojechać na Dworzec Zachodni. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie trasy PESTKI do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej, jednak… tylko warunkowo. Do końca miesiąca muszą zostać naprawione ruchome schody, które zostały zalane podczas czerwcowych ulew.

Zgodę na otwarcie nowej trasy wydała także Straż Pożarna. Nim jednak pojawią się tutaj bimby z pasażerami odbędą się przejazdy próbne i szkolenia motorniczych na nowej trasie. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem tramwaje linii nr 12, 14 i 15 po raz pierwszy pojawią się podjadą pod Dworzec w niedzielę 1 września.

“Dwunastka” z Dworca Zachodniego wyjedzie na ulicę Głogowska, a następnie skręci w Most Dworcowy i po stałej trasie dojedzie na Starołękę. Natomiast “czternastka” z Dworca Zachodniego będzie skręcać w lewo i ulicą Głogowską dotrze przez Łazarz na Górczyn.

Po nowej trasie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego będzie jeździć jednak jeszcze trzecia linia – “piętnastka”, która przez Głogowską i Grunwaldzką będzie dojeżdżać do Ronda Jeziorańskiego, po czym zmieni się w “trzynastkę”, która to przez Przybyszewskiego, Dąbrowskiego i Most Teatralny po stałej trasie dotrze na Starołękę.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Nowa trasa PST na Dworzec Zachodni Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz