Antoninek

Parking jak wschodnia brama Poznania

Parking park&ride Miłostowo - wstępna wizualizacja  Foto: UMP

Trwają już prace przy pierwszym w Poznaniu parkingu park&ride. Powstaje on w sąsiedztwie pętli tramwajowej na Piątkowie. Inwestycji tych jednak ma być więcej. Najciekawiej zapowiada się ta, która planowana jest w okolicy pętli na Miłostowie.

Parkingi park&ride oprócz Piątkowa i Miłostowa planowane są także na Górczynie i Starołęce. Nieco zaskakującą ale bardzo ciekawą inwestycją będzie jednak parking miedzy Antoninkiem a Miłostowem. Konsultacje z mieszkańcami tych osiedli w sprawie tej ostatniej lokalizacji już się odbyły.

Początkowo pod uwagę branych było kilka lokalizacji, na spotkaniu przedstawiono jednak ostateczną wersję – informuje Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole.

Projekt zakłada wybudowanie parkingu… nad ulicą Warszawską. Budynek będzie miał najprawdopodobniej trzy kondygnacje i pomieści około 180 samochodów. Samochody wjeżdżające do miasta od strony Swarzędza, czy jadące w przeciwnym kierunku ulicą Warszawską będą przejeżdżały pod parkingiem, który będzie tworzył tunel.

Powyżej prezentujemy wizualizację planowanego parkingu. Będzie to swoista wschodnia brama Poznania.

To jest wizualizacja robocza, by uczestnicy konsultacji mogli sobie łatwiej wyobrazić jak mogłoby to wyglądać – informuje Adam Michelski z poznańskiego Urzędu Miasta – nie jest ona w żaden sposób wiążąca.

Parkingi typu park&ride mają umożliwić pozostawienie na nich samochodu i dalszą podróży transportem publicznym. Jak informuje Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole kierowcy posiadający kartę Peka będą mogli parkować na nich bezpłatnie.

Pozostali kierowcy zapłacą za parkowanie wykupionym tutaj biletem, który równocześnie pozwoli korzystać z bimby czy autobusów przez całą dobę.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Jeśli ma być nowoczesny i dobrze świadczyć o rozwoju miasta, jako jego wizytówka dobrze, by był zasilany odnawialnymi źródłami energii. Zrobił tak już http://www…/ z Modlina, więc czas na Poznań.

  • Tak transparentne i wyraziste miejsce musi być nie tylko nowoczesne i designerskie, ale przede wszystkim bezpieczne, dlatego dobrym tropem są modlińskie parkingi pokroju http://…/ na którym nigdy jeszcze się nie zawiodłem.